Családi Problémák Megoldása

A harag, mint motiváció?!

harag és szükséglet, érzés, ami mögötte van Haragszom! Dühös vagyok! Fel vagyok háborodva! De mi húzódik a haragunk mögött? Miért vagyunk olyan gyakran dühösek? Ha megkérünk valakit, mondjon 3 negatív érzést, a harag biztos egyike lesz a háromnak. Pedig a düh mögött mindig van egy elsődleges érzés, ami az igazi gyökere a haragunknak. Ezt kell megtalálnunk, hogy elengedhessük a dühünket.   A… Tovább »

Fásultság karantén után? Győzd le!

apátia, fásultság, közöny Vége a karanténnak, de talán sosem lesz minden ugyanaz, mint régen. Ráadásul a félelem, a bizonytalanság, az aggodalom még bennünk van. Elfáradtunk a karantén alatt, érzelmileg, mentálisan mindenképp. Hogyan ne süllyedjünk a fásultság, a semmittevés, az apátia állapotába? Minden tréningemen, előadásomon és minden ügyfelemnek felteszem ezt a kérdést: mi a szeretet ellentéte? Sokféle válasz szokott születni: Harag? Düh?… Tovább »

“Oly távol vagy tőlem, és mégis közel…”

Home office otthoni munka karantén esetén gyerekkel “Oly távol vagy tőlem, és mégis közel, Nem érthetlek téged s nem érhetlek el.” Ez jutott ma eszembe, mikor elgondolkodtam azokon a családokon, párokon, ahol együtt élnek most, de mégis távol egymástól, társas magányban. Talán helyesebb volna épp fordítva fogalmazni, mint Bródy János és Szörényi Levente sokunk által ismert István a király című rock operájának… Tovább »

#maradjotthon, de ne “csavarodj be”!

ONLINE INGYENES CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓ MINITRÉNING Sokan már most nehezen bírják a bezártságot, az online oktatást, az otthoni munkát, a megváltozott napirendet, a (lét)bizonytalanságot … ÉS hogy többet vannak azokkal a családtagokkal, akikkel eddig hétköznap csak pár órát voltak, nem pedig 24-et. Az ehhez hasonló időszakok, pl. a karácsonyi ünnepek, bizonyítottan növelik a konfliktusok gyakoriságát és többször vezetnek váláshoz, ezért is… Tovább »

A “rózsaszín köd” mindenképp elmúlik a házasságban, de ez nem baj! És főleg nem a vég!

Boldog házasság- Házasság Hete A házasság szó hallatán számtalan érzés eszünkbe juthat. Boldogság, szeretet, öröm, keserűség, tehetetlenség, kilátástalanság… Mit tehetünk azért, hogy akár élethosszig boldog, szeretetteljes házasságban, párkapcsolatban éljünk. Higgyétek el, nem ez a lehetetlen küldetés! Hogyan vészeljük át a nehezebb időszakokat? Nézzük meg ehhez a párkapcsolatok szakaszait! Fotó: Hidvégi Szilvia, hidvegiszilvia.hu Az első szakasz: a nagybetűs MI szakasza, a… Tovább »

Ne vitatkozzunk a gyerekek előtt! – vagy mégis?!

Hogyan hat a vita a gyerekekre? Manapság sokat halljuk, hogy egy gyerek BTMN-es, azaz beilleszkedési, tanulási vagy magatartásbeli zavarokkal, nehézségekkel küzd. De vajon ez csak egy divat, egy a szakemberek által újonnan megalkotott kategória, vagy egy komoly jelenség, amivel érdemes foglalkozni, és időben megelőzni, kezelni? Családi mediátorként úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes tájékozódni, és odafigyelni a gyerekeinkre, valamint felhívni mind a szülők,… Tovább »

Válni vagy nem válni? Divat-e a válás?

Válás, gyerekkori minták, erőszakmentes kommunikáció Azt hallhatjuk, olvashatjuk sok helyen, hogy egyre inkább divatba jött a válás. A partnerünket úgy cseréljük le, mint egy hétköznapi használati cikket és úgy is választjuk ki az új partnert, online oldalakon, értékelések, vélemények, „termékleírás” alapján. Érdemes-e követnünk ezt a divatot vagy poroljuk inkább le az elhasznált kapcsolatot? De talán kezdjük ott, hogy tényleg divat… Tovább »

„Micsoda NŐ ez a FÉRFI!” – de tudjuk-e igazán, mitől NŐ a nő és FÉRFI a férfi?

női férfi minőség „Egy rendes feleség vacsorával várja haza az urát a munkából. Egy jó asszony nem bosszantja a férjét lényegtelen csacsogással. Egy feleség kötelessége csinosan, szépen hazavárnia férjét, hogy felvidítsa a nehéz nap után”… Többször olvashattuk már a közösségi médiában ezeket a sorokat, idézve egy régi, feleségeket okosító könyvből. Sokat változtak a férfi és női szerepek az… Tovább »

„Ahhoz, hogy magabiztos légy, elég, ha Te szereted önmagad!” De akkor miért is van szükségünk párkapcsolatra, barátokra?

Szeresd önmagad, légy magabiztos Sok helyen olvashatjuk, hogy nincs szükségünk dicséretre, elismerésre másoktól. Elég, ha szeretjük magunkat és mi magunk tisztában vagyunk az értékeinkkel, és már magabiztosak és erősek is leszünk. Vajon igaz ez?  A rövid válasz az, hogy NEM. Legalábbis nem pontosan így igaz. Valóban fontos, hogy szeressük és becsüljük magunkat, és ha ez az önbecsülés, magabiztosság nincs… Tovább »

Vallomások – szeret, nem szeret, igazat mond, vagy hazudik…?

Mi jut eszedbe a vallomásról? Az első szerelem? Vagy épp az első nagy csalódás? Az első alkalom, mikor rájöttél, hazudtak neked? Vagy épp az, amikor te vallottál be olyat, amit rég cipeltél magaddal? Miért nehéz vallomást tenni és miért nehéz elfogadni azt? Segít megfejteni az empatikus kommunikáció 4 alappillére. Nemrégiben egy különleges színházi élményben volt részem,… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!