Családi Problémák Megoldása

A félelem a túlélés eszköze vagy épp a legnagyobb ellenségünk?

félelem, bűntudat helyett szeretet Az utóbbi néhány hónap és a jelenlegi időszak is átitatódott a félelem érzésével. Ki jobban, ki kevésbé, de mindannyian féltünk, félünk: a betegségtől, a válságtól, a jövőtől és még egymástól is. A félelem a túlélés egyik eszköze, egyfajta védelmi mechanizmus, így mindenkiben jelen van. De nem hagyhatjuk, hogy eluralkodjon rajtunk! Félünk kimenni 10 emelet magasban… Tovább »

Bár vége a karanténnak, én szomorú vagyok

bánat, szomorúság, veszteség Most, hogy végre véget ért a karantén, felszabadultnak, boldognak, megkönnyebbültnek kellene lennünk. Mégis sokan vagyunk szomorúak és érezzük emiatt rosszul magunkat, szégyenkezünk vagy épp állunk értetlenül saját érzésünk előtt.  Pedig „logikus” a bánat érzése is. Egyszerűnek tűnhet megmagyarázni a bánat érzését: valami rossz történik velünk, ezért szomorúak vagyunk. Ennyi. Most éppen szomorúak lehetünk, mert: elvesztettük… Tovább »

Fásultság karantén után? Győzd le!

apátia, fásultság, közöny Vége a karanténnak, de talán sosem lesz minden ugyanaz, mint régen. Ráadásul a félelem, a bizonytalanság, az aggodalom még bennünk van. Elfáradtunk a karantén alatt, érzelmileg, mentálisan mindenképp. Hogyan ne süllyedjünk a fásultság, a semmittevés, az apátia állapotába? Minden tréningemen, előadásomon és minden ügyfelemnek felteszem ezt a kérdést: mi a szeretet ellentéte? Sokféle válasz szokott születni: Harag? Düh?… Tovább »

Az anya-gyermek kapcsolat egész életünkre meghatározó hatással van

az anyai kötődés egy életre hatással van kapcsolatainkra Karanténban telt az Anyák napja. Egy ünnep, amiről senki nem feledkezik meg. Egy ünnep, amiben valamilyen módon mindenki érintett. Ilyenkor aki csak teheti, elmegy személyesen felköszönteni anyukáját, nagymamáját, szerencsés esetben a dédnagymamáját. Most azonban sokan nem látogathattuk meg édesanyánkat és gyerekeinket nem engedhettük oda a nagymamához. Nem volt ünnepség a bölcsődében, az óvodában, az iskolában,… Tovább »

Ne vitatkozzunk a gyerekek előtt! – vagy mégis?!

Hogyan hat a vita a gyerekekre? Manapság sokat halljuk, hogy egy gyerek BTMN-es, azaz beilleszkedési, tanulási vagy magatartásbeli zavarokkal, nehézségekkel küzd. De vajon ez csak egy divat, egy a szakemberek által újonnan megalkotott kategória, vagy egy komoly jelenség, amivel érdemes foglalkozni, és időben megelőzni, kezelni? Családi mediátorként úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes tájékozódni, és odafigyelni a gyerekeinkre, valamint felhívni mind a szülők,… Tovább »

Légy tökéletes NŐ, ANYA és szerezz örömet másoknak! 5 előírás, amit ha túlzásba viszel, nehéz életed lesz!

Szabályok, előírások, feszültség Ezek az utasítások a tökéletes anya/nő/feleség receptje, és a tökéletesen elnyomott, meghunyászkodó személyiségé. Hogyan hozhatjuk egyensúlyba a kettőt, és egyáltalán honnan erednek ezek a törekvéseink? Létezik 5 ún. előírás, amit gyerekkorunkban hallhatunk, és követünk annak érdekében, hogy elérjük azt, ami minden kisgyereknek a legfontosabb: a szeretetet, figyelmet, biztonságot. Ez az 5 előírás: Légy tökéletes! Légy… Tovább »

Válni vagy nem válni? Divat-e a válás?

Válás, gyerekkori minták, erőszakmentes kommunikáció Azt hallhatjuk, olvashatjuk sok helyen, hogy egyre inkább divatba jött a válás. A partnerünket úgy cseréljük le, mint egy hétköznapi használati cikket és úgy is választjuk ki az új partnert, online oldalakon, értékelések, vélemények, „termékleírás” alapján. Érdemes-e követnünk ezt a divatot vagy poroljuk inkább le az elhasznált kapcsolatot? De talán kezdjük ott, hogy tényleg divat… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!