Családi Problémák Megoldása

A harag, mint motiváció?!

harag és szükséglet, érzés, ami mögötte van Haragszom! Dühös vagyok! Fel vagyok háborodva! De mi húzódik a haragunk mögött? Miért vagyunk olyan gyakran dühösek? Ha megkérünk valakit, mondjon 3 negatív érzést, a harag biztos egyike lesz a háromnak. Pedig a düh mögött mindig van egy elsődleges érzés, ami az igazi gyökere a haragunknak. Ezt kell megtalálnunk, hogy elengedhessük a dühünket.   A… Tovább »

A félelem a túlélés eszköze vagy épp a legnagyobb ellenségünk?

félelem, bűntudat helyett szeretet Az utóbbi néhány hónap és a jelenlegi időszak is átitatódott a félelem érzésével. Ki jobban, ki kevésbé, de mindannyian féltünk, félünk: a betegségtől, a válságtól, a jövőtől és még egymástól is. A félelem a túlélés egyik eszköze, egyfajta védelmi mechanizmus, így mindenkiben jelen van. De nem hagyhatjuk, hogy eluralkodjon rajtunk! Félünk kimenni 10 emelet magasban… Tovább »

“Oly távol vagy tőlem, és mégis közel…”

Home office otthoni munka karantén esetén gyerekkel “Oly távol vagy tőlem, és mégis közel, Nem érthetlek téged s nem érhetlek el.” Ez jutott ma eszembe, mikor elgondolkodtam azokon a családokon, párokon, ahol együtt élnek most, de mégis távol egymástól, társas magányban. Talán helyesebb volna épp fordítva fogalmazni, mint Bródy János és Szörényi Levente sokunk által ismert István a király című rock operájának… Tovább »

A “rózsaszín köd” mindenképp elmúlik a házasságban, de ez nem baj! És főleg nem a vég!

Boldog házasság- Házasság Hete A házasság szó hallatán számtalan érzés eszünkbe juthat. Boldogság, szeretet, öröm, keserűség, tehetetlenség, kilátástalanság… Mit tehetünk azért, hogy akár élethosszig boldog, szeretetteljes házasságban, párkapcsolatban éljünk. Higgyétek el, nem ez a lehetetlen küldetés! Hogyan vészeljük át a nehezebb időszakokat? Nézzük meg ehhez a párkapcsolatok szakaszait! Fotó: Hidvégi Szilvia, hidvegiszilvia.hu Az első szakasz: a nagybetűs MI szakasza, a… Tovább »

Válni vagy nem válni? Divat-e a válás?

Válás, gyerekkori minták, erőszakmentes kommunikáció Azt hallhatjuk, olvashatjuk sok helyen, hogy egyre inkább divatba jött a válás. A partnerünket úgy cseréljük le, mint egy hétköznapi használati cikket és úgy is választjuk ki az új partnert, online oldalakon, értékelések, vélemények, „termékleírás” alapján. Érdemes-e követnünk ezt a divatot vagy poroljuk inkább le az elhasznált kapcsolatot? De talán kezdjük ott, hogy tényleg divat… Tovább »

„Ahhoz, hogy magabiztos légy, elég, ha Te szereted önmagad!” De akkor miért is van szükségünk párkapcsolatra, barátokra?

Szeresd önmagad, légy magabiztos Sok helyen olvashatjuk, hogy nincs szükségünk dicséretre, elismerésre másoktól. Elég, ha szeretjük magunkat és mi magunk tisztában vagyunk az értékeinkkel, és már magabiztosak és erősek is leszünk. Vajon igaz ez?  A rövid válasz az, hogy NEM. Legalábbis nem pontosan így igaz. Valóban fontos, hogy szeressük és becsüljük magunkat, és ha ez az önbecsülés, magabiztosság nincs… Tovább »

Vallomások – szeret, nem szeret, igazat mond, vagy hazudik…?

Mi jut eszedbe a vallomásról? Az első szerelem? Vagy épp az első nagy csalódás? Az első alkalom, mikor rájöttél, hazudtak neked? Vagy épp az, amikor te vallottál be olyat, amit rég cipeltél magaddal? Miért nehéz vallomást tenni és miért nehéz elfogadni azt? Segít megfejteni az empatikus kommunikáció 4 alappillére. Nemrégiben egy különleges színházi élményben volt részem,… Tovább »

Felvilágosít(s)unk?!

Hogy kell jól csókolózni? Mikor ciki, ha még szűz valaki? Muszáj védekeznünk? Kivel lehet egyáltalán megbeszélni ezeket? A 16 év feletti tinik fele már él nemi életet, de nagy részük nem védekezik sem a betegségek, sem a terhesség ellen, és ehhez szüleitől sem kap támogatást! 9 alapvető tanács arról, mi mindent tehetünk, hogy gyermekünk szexuális téren… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!