Családi Problémák Megoldása

A harag, mint motiváció?!

harag és szükséglet, érzés, ami mögötte van Haragszom! Dühös vagyok! Fel vagyok háborodva! De mi húzódik a haragunk mögött? Miért vagyunk olyan gyakran dühösek? Ha megkérünk valakit, mondjon 3 negatív érzést, a harag biztos egyike lesz a háromnak. Pedig a düh mögött mindig van egy elsődleges érzés, ami az igazi gyökere a haragunknak. Ezt kell megtalálnunk, hogy elengedhessük a dühünket.   A… Tovább »

A félelem a túlélés eszköze vagy épp a legnagyobb ellenségünk?

félelem, bűntudat helyett szeretet Az utóbbi néhány hónap és a jelenlegi időszak is átitatódott a félelem érzésével. Ki jobban, ki kevésbé, de mindannyian féltünk, félünk: a betegségtől, a válságtól, a jövőtől és még egymástól is. A félelem a túlélés egyik eszköze, egyfajta védelmi mechanizmus, így mindenkiben jelen van. De nem hagyhatjuk, hogy eluralkodjon rajtunk! Félünk kimenni 10 emelet magasban… Tovább »

Bár vége a karanténnak, én szomorú vagyok

bánat, szomorúság, veszteség Most, hogy végre véget ért a karantén, felszabadultnak, boldognak, megkönnyebbültnek kellene lennünk. Mégis sokan vagyunk szomorúak és érezzük emiatt rosszul magunkat, szégyenkezünk vagy épp állunk értetlenül saját érzésünk előtt.  Pedig „logikus” a bánat érzése is. Egyszerűnek tűnhet megmagyarázni a bánat érzését: valami rossz történik velünk, ezért szomorúak vagyunk. Ennyi. Most éppen szomorúak lehetünk, mert: elvesztettük… Tovább »

Fásultság karantén után? Győzd le!

apátia, fásultság, közöny Vége a karanténnak, de talán sosem lesz minden ugyanaz, mint régen. Ráadásul a félelem, a bizonytalanság, az aggodalom még bennünk van. Elfáradtunk a karantén alatt, érzelmileg, mentálisan mindenképp. Hogyan ne süllyedjünk a fásultság, a semmittevés, az apátia állapotába? Minden tréningemen, előadásomon és minden ügyfelemnek felteszem ezt a kérdést: mi a szeretet ellentéte? Sokféle válasz szokott születni: Harag? Düh?… Tovább »

Az anya-gyermek kapcsolat egész életünkre meghatározó hatással van

az anyai kötődés egy életre hatással van kapcsolatainkra Karanténban telt az Anyák napja. Egy ünnep, amiről senki nem feledkezik meg. Egy ünnep, amiben valamilyen módon mindenki érintett. Ilyenkor aki csak teheti, elmegy személyesen felköszönteni anyukáját, nagymamáját, szerencsés esetben a dédnagymamáját. Most azonban sokan nem látogathattuk meg édesanyánkat és gyerekeinket nem engedhettük oda a nagymamához. Nem volt ünnepség a bölcsődében, az óvodában, az iskolában,… Tovább »

“Oly távol vagy tőlem, és mégis közel…”

Home office otthoni munka karantén esetén gyerekkel “Oly távol vagy tőlem, és mégis közel, Nem érthetlek téged s nem érhetlek el.” Ez jutott ma eszembe, mikor elgondolkodtam azokon a családokon, párokon, ahol együtt élnek most, de mégis távol egymástól, társas magányban. Talán helyesebb volna épp fordítva fogalmazni, mint Bródy János és Szörényi Levente sokunk által ismert István a király című rock operájának… Tovább »

#maradjotthon, de ne “csavarodj be”!

ONLINE INGYENES CSALÁDI KOMMUNIKÁCIÓ MINITRÉNING Sokan már most nehezen bírják a bezártságot, az online oktatást, az otthoni munkát, a megváltozott napirendet, a (lét)bizonytalanságot … ÉS hogy többet vannak azokkal a családtagokkal, akikkel eddig hétköznap csak pár órát voltak, nem pedig 24-et. Az ehhez hasonló időszakok, pl. a karácsonyi ünnepek, bizonyítottan növelik a konfliktusok gyakoriságát és többször vezetnek váláshoz, ezért is… Tovább »

A “rózsaszín köd” mindenképp elmúlik a házasságban, de ez nem baj! És főleg nem a vég!

Boldog házasság- Házasság Hete A házasság szó hallatán számtalan érzés eszünkbe juthat. Boldogság, szeretet, öröm, keserűség, tehetetlenség, kilátástalanság… Mit tehetünk azért, hogy akár élethosszig boldog, szeretetteljes házasságban, párkapcsolatban éljünk. Higgyétek el, nem ez a lehetetlen küldetés! Hogyan vészeljük át a nehezebb időszakokat? Nézzük meg ehhez a párkapcsolatok szakaszait! Fotó: Hidvégi Szilvia, hidvegiszilvia.hu Az első szakasz: a nagybetűs MI szakasza, a… Tovább »

Ne vitatkozzunk a gyerekek előtt! – vagy mégis?!

Hogyan hat a vita a gyerekekre? Manapság sokat halljuk, hogy egy gyerek BTMN-es, azaz beilleszkedési, tanulási vagy magatartásbeli zavarokkal, nehézségekkel küzd. De vajon ez csak egy divat, egy a szakemberek által újonnan megalkotott kategória, vagy egy komoly jelenség, amivel érdemes foglalkozni, és időben megelőzni, kezelni? Családi mediátorként úgy gondolom, hogy mindenképp érdemes tájékozódni, és odafigyelni a gyerekeinkre, valamint felhívni mind a szülők,… Tovább »

Segíts legyőzni a rákot a 4 gyermekes fiatal apukának!

Rákkal küzd a 4 gyerekes apuka Nikit és Zolit két éve ismertem meg. Párkapcsolati problémáikat szerették volna megoldani a segítségemmel. Szerették egymást, de elakadtak pár kérdésben. Azokat a problémákat átbeszéltük, megoldották őket. Ma viszont sokkal súlyosabb helyzetben vannak, és én kevés vagyok, hogy segítsek nekik. Befurakodott az életükbe a legaljasabb betolakodó: a rák. Zoli ma már 4 gyermekes apuka, egy nagy… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!